Internetový portál Na mateřské v Brně
Připravujete se na mateřskou dovolenou nebo už jste na mateřské
a hledáte dětské koutky, obchody, bazary, školky, hlídání dětí atd?
Spoustu odkazů na toto téma najdete právě zde.

Alternativní základní školy

Odkazy v kategorii Alternativní základní školy

 • ScioŠkola Brno, s.r.o.

  Na základě vědeckých poznatků, více než dvacetileté zkušenosti společnosti Scio a doporučení zkušených poradců, mezi nimiž jsou například matematik prof. Hejný nebo Tania le Moigne, ředitelka čekého Google, budujeme základní školu na těchto principech:
  1) Orientace na budoucnost: ať už bude svět za 20 let jakýkoliv, připravujeme děti na to, aby v něm našly své místo.
  2) Jedinečnost každého: umožňujeme dětem, aby se učili stylem, který jim je vlastní.
  3) Vnitřní motivace: podporujeme přirozenou radost z učení, která nepotřebuje dobré a špatné známky.
  4) Osobní vztahy: dítě je náš partner, se kterým se učíme, ne nádoba, kterou máme naplnit vědomostmi.
  Kromě moderních pohledů do budoucna, zájmu o rozvoj dětí, který je vlastní všem ScioŠkolám, má ta brněnská i jednu výhodu, na kterou jsme pyšní. Máme pro sebe budovu původní měšťanské školy z počátku minulého století, která právě prochází stavební rekonstrukcí. Těšíme se tak na zmodernizované vnitřní prostory, kus školní zahrady i jídelnu. Využívat budeme i bohaté sportovní zázemí v těsném okolí. První ScioŠkolu jsme otevřeli v září 2015 v Praze na Chodově. Od září 2016 budou fungovat 3 nové školy (Brno, Olomouc, Praha 6). Více najdete na webových stránkách školy.

  Odkaz: brno.scioskola.cz

  hodnoceni webuhodnoceni webu (5/5) - hodnoceno 2 ×
  Ohodnoťte tento web Napsali jste o webu
   
 • Montessori Institut základní škola

  Cacovická 4, Brno-Husovice. Nová základní škola v městské části Brno-Sever se jmenuje Montessori Institut. Čerpáme z vědeckého odkazu MUDr. Marie Montessori a zkušeností úspěšných škol po celém světě. Aplikujeme prvky zkušenostního učení a zážitkové pedagogiky, umožňujeme žákům samostatnou práci, do výuky začleňujeme projektové bloky a klademe důraz na spolupráci. Dbáme na vysokou odbornou úroveň pedagogických pracovníků a zohlednění výsledků nejnovějších výzkumů. Montessori Institut je školou, která Vaše dítě podpoří a umožní mu všestranný rozvoj. Staví na přirozené zvídavosti jako hnací síle k objevování a učení. Vede děti k samostatnosti i sociální a týmové zdatnosti. Vzděláváme pro budoucnost. Umožňujeme dětem uvidět ve světě souvislosti. Podporujeme vzdělávání pro udržitelný rozvoj. Otevíráme v září 2016. Více o nás najdete na webových stránkách nebo na Facebooku.

  Odkaz: www.zsmint.cz

  hodnoceni webuhodnoceni webu (0/5) - hodnoceno 0 ×
  Ohodnoťte tento web Napsali jste o webu
   
 • Základní škola a mateřská škola Didaktis s.r.o.

  Mlýnská 44, Brno. Základní škola DIDAKTIS je první soukromou školou připravenou se individuálně,v maximálním počtu 16 dětí ve třídě, věnovat i nadaným dětem. Škola vzniká pod záštitou nakladatelství DIDAKTIS, tvůrce vzdělávacích obsahů a nakladatele pedagogické literatury, a ve spolupráci s odborníky z oboru psychologie, pedagogiky, volného času a dalších. Další informace můžete získat na webových stránkách školy, případně na zs(zavináč)didaktis.cz. Můžete se k nám samozřejmě přijít podívat i individuálně, a to po předchozí domluvě na tel. čísle 725 694 926.

  Odkaz: www.zsdidaktis.cz

  hodnoceni webuhodnoceni webu (3.6/5) - hodnoceno 5 ×
  Ohodnoťte tento web Napsali jste o webu
   
 • International School of Brno (ISB)

  Čejkovická 10 , Brno-Vinohrady. Mezinárodní škola v Brně je otevřena dětem z celého světa. Naším cílem je poskytovat žákům od mateřské školky až po 12. ročník takové vzdělání, aby se z nich stali aktivní celoživotní studenti a zodpovědní světoobčané. Úzká spolupráce s rodinami našich žáků je předpokladem k tomu, aby každý žák nabýval znalosti a rozvíjel dovednosti svým vlastním jedinečným způsobem. V ISB věříme, že:

  • každý student by měl hrát aktivní roli při rozpoznávání a rozvíjení svých jedinečných dovedností,
  • žáci jsou lépe motivováni, pokud se sami zapojí do procesu hodnocení,
  • moderní vzdělávání musí umožnit žákům objevovat a poznávat látku v lokálních i globálních souvislostech,
  • učení přináší větší pocit uspokojení a je dynamičtější, pokud studenti sami objevují souvislosti mezi jednotlivými tématy a předměty,
  • každý člen školní komunity si zaslouží respekt, současně musí každý z nás respektovat druhé,
  • každý člen školní komunity se podílí na tom, aby mu každý školní den přinášel nové výzvy, pocity uspokojení a radosti.

  Odkaz: www.isob.cz/cs/

  hodnoceni webuhodnoceni webu (4.67/5) - hodnoceno 3 ×
  Ohodnoťte tento web Napsali jste o webu
   
 • Základní škola Letokruh, Brno-Královo -Pole

  Základní škola Letokruh, Terezy Novákové 1947/62a, Brno-Řečkovice. Dětství je plnohodnotná součást života, ne jen přípravka na budoucnost. V naší škole podporujeme dětskou radost z objevování a získávání znalostí i dovedností přímou zkušeností. Základní škola Letokruh je soukromá malotřídní škola pro první stupeň, zapsána do rejstříku škol, která vznikla jako projekt volně navazující na principy a přístupy lesní mateřské školky. Zřizovatelem školy je o.s.Kaplia. V září 2014 otevřeme jednu první třídu pro 16 dětí. Rodiče předškoláčků zveme na setkání před zápisem ve čtvrtek 23. ledna v 17.00 v budoucích prostorách školy. Zápis do první třídy proběhne v první polovině února. Škola je otevřená všem dětem (ne jenom dětem z lesních školek). Letokruh má ambici být komunitní školou ve smyslu propojení aktivit školy, rodiny a místní komunity. Spoluúčast rodičů na tvorbě školy je pro nás nejen vítaným, ale naprosto zásadním prvkem. Více o naší vizi a principech najdete na webových stránkách nebo na Facebooku.

  Odkaz: www.skolaletokruh.cz

  hodnoceni webuhodnoceni webu (3.4/5) - hodnoceno 5 ×
  Ohodnoťte tento web Napsali jste o webu
   
 • Sdružená škola Majka

  Sdružená škola MAJKA, Hybešova 8, Brno je alternativou pro všechny žáky prvního stupně základní školy, kterým nevyhovuje klasický přístup státního školství. Vycházíme z principů metodiky Respektovat a být respektován. Snažíme se o podporu osobnosti dítěte, které je středem učení a jsme mu průvodci vzdělávání. Naším heslem je pomoz mi, abych to dokázal sám.

  Odkaz: sdruzena-skola-brno.webnode.cz/

  hodnoceni webuhodnoceni webu (2/5) - hodnoceno 1 ×
  Ohodnoťte tento web Napsali jste o webu
   
 • Pramínek o.p.s.

  Heyrovského 13, Brno - Bystrc, ZŠ a MŠ, učí se podle programu Začít spolu

  Odkaz: www.praminek.cz

  hodnoceni webuhodnoceni webu (4.33/5) - hodnoceno 3 ×
  Ohodnoťte tento web Napsali jste o webu
   
 • MŠ a ZŠ Sluníčko-Montessori, s.r.o.

  Bzenecká 23, Brno – Vinohrady, nízký počet dětí ve třídě (maximálně 15dětí), anglický jazyk již od první třídy, školné ve výši 1.300,-Kč

  Odkaz: www.slunicko-montessori.cz/ZS_bzenecka/zs_zapis.htm

  hodnoceni webuhodnoceni webu (4/5) - hodnoceno 1 ×
  Ohodnoťte tento web Napsali jste o webu
   
OBR
ALMARA
Copyright © 2009 www.namaterskevbrne.cz | Všechna práva vyhrazena