Internetový portál Na mateřské v Brně
Připravujete se na mateřskou dovolenou nebo už jste na mateřské
a hledáte dětské koutky, obchody, bazary, školky, hlídání dětí atd?
Spoustu odkazů na toto téma najdete právě zde.

Aktuální informace

Tip: ZÁPIS DO KURZŮ PLAVÁNÍ PLAVÁNÍ PRO DĚTI OD 6 MĚSÍCŮ DO 12 LET - každý pátý týden

Plavecký klub Plaváčci s.r.o Brno vás zve na zápis do kurzů plavání každý pátý týden. Najdete u nás jak skupinky pro miminka, tak i pro děti od 3 let bez rodičů, tak skupinky pro tatínky v pozdní odpolední hodině či sobotní plavání. Rezervace na tel.733 195 054.

Odkaz: www.plavacci.com

Vloženo: 15. května 2018

Kde se bruslí v sezóně 2018/2019

Bruslí se na Kluzišti Vodova , Za Lužánkami, na Kraví hoře, v Ice Aréně v Olympii, nově na kluzišti na Moravském náměstí (u Jošta), na Kraví hoře. Občas jsou volné termíny pro veřejnost i v některé z hokejových hal :
v Hokejové hale dětí a mládeže na ulici Střední nebo v hale Rondo (DRFG aréně) na Křídlovické ulici .
Odkazy na internetové stránky kluzišť naleznete na mých stránkách v rubrice Kam za zábavou-Kluziště (odkaz je přímo pod tímto textem). Tam naleznete otevírací dobu a vstupné.

Odkaz: www.namaterskevbrne.cz/index.php?sekce=pk&id=31

Vloženo: 19. listopadu 2011

Výstava Moravská vesnička a mechanický betlém - celoročně

Výstavu naleznete v Brně na Kapucínském náměstí 5, cca 5 minut od hlavního nádraží. Vstup k Moravské vesničce je uličkou pod kostelem, která slouží stejně jako vstup ke kryptě. Otevřeno celoročně PO - NE od 9:00 - 18:00 hod. Moravská vesnička vznikla původně jako hračka pro autorova syna v roce 1983 a neustále se dohotovuje. Jako první díl, byl vyroben vodní mlýn do kterého se časem osadily pohyblivé postavičky. Vesnička znázorňuje život na vesnici v 19. století. V současnosti se nachází v přízemí a v prvním patře na ploše 120 m2. Betlém byl vytvořen zcela odlišně od vesničky. Je jako velké pískovcové pohoří, kde křížem krážem prochází poutníci směrem k samotnému betlému. Celková délka betléma je 9,5 m , šířka 1,8 m a výška 1,8 m. Celkový počet postaviček a zvířátek je prozatím 470 a z toho na pojezdech a točnách je 250 pohyblivých.

Odkaz: www.moravskavesnicka.com/

Vloženo: 22. prosince 2018

Výstava Betlém a dioráma Život Kristův v Letohrádku Mitrovských v Brně - 8.12.-13.1.

Letohrádek Mitrovských, Veletržní 19, Brno. 8.12.-13.1. 2018, denně kromě pondělí 10 – 16 h. ZAVŘENO: 24. a 31. 12. 2018, 1. 1. 2019, OTEVŘENO: 25. a 26. 12. 2018 13 – 17 h. V letošním roce představíme především dřevěné, vyřezávané betlémy, ale také papírové betlémy z východu Čech, které po desetiletí vyrábí členové rodiny Haldových z podhůří Orlických hor. Kromě vlastní tvorby jsou Haldovi také velcí sběratelé – díky tomu lze obdivovat část jejich soukromé sbírky světových betlémů pocházejících například z Ruska, Bolívie, Mexika nebo Afriky. Letos zveme také na největší betlémové dioráma v ČR na téma Život Kristův – tzv. roční betlém. Autorka – Ivana Langrová – zhotovila z ovčího rouna celkem 105 postaviček v 25 scénách. Biblický příběh začínající Zvěstováním Panně Marii a končící Vzkříšením, provází vyprávění, podle kterého se jednotlivé scény divákům představují. Kompletní prostorové výtvarné dílo je v Letohrádku představeno v premiéře.

Odkaz: www.letohradekbrno.cz

Vloženo: 09. září 2018

Hra Příběhy z kasemat na Špilberku

Skutečné příběhy špilberských kasemat jsou ještě děsivější než známé pověsti. Přesvědčíte se o tom v kasematech na nové speciální prohlídce s tabletem, na kterém běží aplikace „Příběhy z kasemat“. Kloubí se v ní hádanky a úkoly, videa a rozšířená realita. Uvidíte skrze ni i věci, které už v kasematech dávno nejsou, např. zaniklý přístavek v západním příkopu. Nebudete si pouze hrát, důležitý je i edukační rozměr novinky. Atraktivní zážitkovou formou poznáte reálné postavy z dějin kasemat. Po vyluštění úkolů se vám navíc odhalí různé informace a zajímavosti, ale také cesta dál. Nebojte, obtížnost šifer je nastavena tak, aby je zvládla široká veřejnost včetně těch, co s jejich luštěním nemají žádné zkušenosti.
• Hru si nejvíce užijí 2–4členné týmy. Může ji absolvovat i jednotlivec, avšak ochudí se o radost z týmové spolupráce a společného objevování. Maximální počet je pět účastníků v jednom týmu.
• Hra je určena pro dospělé hráče. Starší děti (12+) se nicméně mohou do hry dle uvážení rodičů zapojit.
• Tablety se půjčují na místě, hru není možné hrát na vlastním tabletu. K luštění se vám bude hodit i tužka a papír.
• Vstupenku je možné zakoupit online vždy na konkrétní datum a čas (nejdříve na následující den). Přímo na místě je možné koupit si vstupenku jen v případě, že je volný tablet k zapůjčení. Tuto skutečnost se však dozvíte až u pokladny.

Odkaz: www.spilberk.cz/pribehy-z-kasemat/

Vloženo: 22. července 2018

Sobotní ateliér: Příběh o hvězdě a mudrcích - 5.1.

5.1. 2019, 10-12 hodin, Místodržitelský palác, sál č.6, Moravské náměstí 1A, Brno.Byli tři a uměli číst z hvězd. a tak se vydali za kometou … Takhle nějak začíná příběh o třech králích, se kterým se seznámíme v Místodržitelském paláci. Pomoci jednoduchých úkolů zrekonstruujeme příběh o Ježíškově narození a vyrobíme si něco , co musí mít každý král. Program pro děti 6-12 let s Michaelou Gerichovou. Vstupné 60 Kč. Doporučujeme rezervaci místa na e-mailu edukace(zavináč)moravska-galerie.cz nebo telefonicky na 532169177 ve všední dny od 9 do 17 hodin.

Odkaz: www.moravska-galerie.cz

Vloženo: 30. prosince 2018

Hvězdárna v Brně: Představení v digitáriu Tajemství gravitace, Hvězdný cirkus, Blíže ke hvězdám- 5.1., 6.1., 12.1., 13.1.

V sobotu a neděli v 10:00 14:00 a 16:00 Tajemství gravitace, v 18:00 Hvězdný cirkus, v sobotu 20:00 Blíže ke hvězdám
Představení Tajemství gravitace: Po stopách Alberta Einsteina- Přijďte rozlousknout tajemství gravitace. Vážně! Proč kolem nás všechno padá směrem k zemi? A proč na nás v takovém případě nespadne Mezinárodní kosmická stanice? Objevili jsme už všechny záhady našeho světa? Průvodcem při hledání odpovědí na tyto otázky bude Felix s ALBYX3. Dvanáctiletý učeň kouzelnické školy Felix se mnohem více zajímá o tajemství vesmíru než o magická kouzla. Fascinují ho zákony přírody. Proto se také jednou dostane do muzea Alberta Einsteina, kde se setká s ALBYX3. Tedy malým, chytrým, ale spíše nepředvídatelným robotem, který ví všechno o Albertu Einsteinovi i jeho odvážných teoriích. ALBYX3 vezme mladého kouzelníka na magickou cestu vesmírem a časem, během které nejen odkryjí tajemství gravitace, ale také se dozvědí něco o přátelství a představivosti. Představení Tajemství gravitace: Po stopách Alberta Einsteina pochází z dílny společnosti Softmachine, české znění namluvili herci Městského divadla Brno. Součástí projekce je prohlídka Sluneční soustavy ve 3D. Za tajemstvím prostoru a času se můžete na Hvězdárnu a planetáriu Brno vydat vždy o víkendu v 10:00, 14:00 a 16:00 hodin. Promítá se v 3D (stereoskopické) i 2D (klasické) verzi v sále digitária. Vhodné od 8 let. English audio available. Hvězdný cirkus- V představení Hvězdný cirkus 3D se dozvíte, jak uvnitř hvězd vznikají jednotlivé chemické prvky. Zažijete explozi supernovy – jeden z nejdramatičtějších jevů v přírodě. A také se podíváte na zrození Sluneční soustavy i života na planetě Zemi. A až příště pozvednete své oči k noční obloze, už budete vědět, odkud se vzaly vaše atomy. My všichni totiž pocházíme z hvězd! Představení Hvězdný cirkus 3D pochází z dílny společnosti NSC Creative, české znění namluvili herci Městského divadla Brno. Součástí projekce je prohlídka Sluneční soustavy ve 3D. Představení jedinečného cirkusu se v brněnském digitálním šapitó opakují ve středu, pátek, sobotu a neděli v 18.00. Vhodné od 10 let. Promítá se v 3D (stereoskopické) i 2D (klasické) verzi v sále digitária. English audio available.

Odkaz: www.hvezdarna.cz

Vloženo: 27. října 2018

Science show Mr. Ucho ve VIDA! - 5.1., 6.1.

VIDA! science centrum, Křížkovského 12, Brno. Jak vypadá zvuk? Lze ho cítit? Dokáže roztančit plameny? Mr. Ucho vás provede na cestě od vzniku zvuku až k našemu sluchovému nervu. Zjistíte, co slyší jenom děti, jak se dá zvuk zobrazit laserovým paprskem a jak zní zvuky pod hladinou. Uslyšíte, co jste dřív jen viděli, a uvidíte, co jste jen slyšeli. •Vstup je zdarma v rámci vstupu do expozice.
•Místa v sále se nedají rezervovat.
•Show trvají přibližně 30 minut.
•Přesné začátky show jsou vždy hlášeny rozhlasem.

Odkaz: vida.cz/doprovodny-program

Vloženo: 02. září 2018

Labodílny na téma Vánoční jiskření ve VIDA! - 5.1., 6.1.

VIDA! science centrum, Křížkovského 12, Brno. Užijte si pokusy, při kterých vám budou vstávat vlasy na hlavě! Vydejte se s námi za tajemstvím prskavek. Dozvíte se, jak prskavky fungují a jak si je vyrobit i doma. Naučíme vás připravit prskavku, která dokáže hořet i pod vodou. Na závěr se můžete těšit na dílničku netradičních vánočních přání.
•příplatek ke vstupnému do VIDA: 50 Kč/skupina (1–4 os.)
•předpokládané začátky jsou ve 12:00, 14:00 a 16:00, přesné časy se dozvíte na pokladně
•vhodné pro rodiny s dětmi od 5 let

Odkaz: vida.cz/doprovodny-program/labodilny

Vloženo: 22. července 2018

Zimní šampionát zvířat v Zoo Brno- 5.1., 6.1. 2019

Leden patří mezi nejchladnější měsíce v roce, i přesto je však v zoo živo. Plno druhů si užívá zimu a ukáží vám svoje dokonalé adaptace, z nichž nejednu převzal i člověk. Jak rosomák využívá sněžnice? Proč si bobři staví hráze? Jak škodolibý je papoušek? Přijďte se dozvědět zajímavé informace o zvířatech, která jsou šampiony v odolávání chladu v nehostinných podmínkách chladných oblastí. Těšíme se na Vás! Komentovaná setkání 5. a 6. 1.
10:30 – rosomák sibiřský
11:00 – sovice sněžní
11:30 – liška polární (komentované krmení)
12:00 – bobr kanadský
13:00 – kůň Převalského
13:30 – nestor kea
14:00 – tahr himalájský
14:30 – manul

Odkaz: www.zoobrno.cz/calendar/akce/event-7524

Vloženo: 08. dubna 2017

Lamaodpoledne v Lamacentru na Hádech - 6.1.2019, 13.1. 2019 (každou neděli)

Vydejte se na odpolední výlet na Hády za exotickými zvířaty. Na severovýchodním okraji Brna, v lomu Džungle na Hádech, zřídila nezisková organizace chov lam alpak, které jsou klidnými a mírnými zvířaty vhodnými pro práci s dětmi a k lamaterapii. Při návštěvě malého stáda s průvodcem se tu dozvíte mnohé o těchto zvířatech a okolní přírodě. Zvířata lze nakrmit z ruky a pohladit. Od září do října je pro veřejnostotevřeno každou neděli 13–15 hod. Mimo tuto dobu pouze objednané skupiny od 15 osob. Vstupné: Dospělí 40 Kč, děti 20 Kč, krmení 20 Kč.

Odkaz: www.lamacentrum.cz

Vloženo: 24. června 2012

Přednáška Dítě 0-3 roky z pohledu montessori - 7.1.

Montessori – vzdělávací rodinné centrum v Brně Řečkovicích, Ječná 29a. V pondělí 7.1. 2018 v 17:15 hodin Vás zveme na první přednášku z cyklu Montessori ve výchově dítěte. Co se dozvíte? To nejdůležítější se děje na začátku. Jak vhodně komunikovat, jaké je vhodné prostředí, jaká je role nás dospělých a co všechno je důležité vědět, abychom co nejlépe podpořili přirozený vývoj děťátka. O tom všem si budete povídat s Marií Švecovou na další přednášce z cyklu Montessori ve výchově dítěte. Lektorka: Hana Mokrá, cena: 200,-Kč. Přihlášky u Lenky Komárkové (e-mail: info(zavináč)montessori-brno.cz, telefon:732859257) nebo přímo na webových stránkách centra.

Odkaz: www.montessori-brno.cz/montessori-kurzy-programy/pro-rodice-a-nastavajici-rodice/montessori-ve-vychove-ditete/

Vloženo: 17. února 2018

Výtvarná dílna pro rodiče s dětmi Barevné dopoledne: Neposedné tahy - 10.1.

10.1., 10:00-11:30, Pražákův palác (herna), Husova 18, Brno. Je tohle umění ? Spousta neposedných tahů štětcem na papíře ? Představte si, že ano. Podíváme se na abstraktní umění ve sbírce Jiřího Valocha a pustíme se také do malování. Program s Gabrielou Imrezceovou pro děti 2−6 let s rodiči.Vstupné: 1 dítě 60 Kč / sourozenec 30 Kč

Odkaz: www.moravska-galerie.cz

Vloženo: 15. května 2016

MANDRAGORA - MÁMO, TÁTO, POJĎTE SI ODPOČINOUT- 17.1.

Malý Ale Nezbytný Duševní Relax A Gramotnost Oddechu Rodičů Autistů – zahradně terapeutická odpoledne určená pro rodiče dětí s poruchami autistického spektra. (VĚTŠINOU) TŘETÍ ČTVRTEK V MĚSÍCI OD 16.30 DO 18 HODIN / PRACOVIŠTĚ KAMENNÁ, KAMENNÁ 20, BRNO. Určitě všichni víme, že péče o naše děti je důležitá, nezapomínejme však na to, že péče o naše vlastní psychické zdraví je jejím základem. Jednou z cest, jak se k psychické pohodě dostat je kontakt s přírodou i jejími produkty. Přijďte si vyzkoušet, že stačí i málo – zahrada, záhon, někdy i květináč. TERMÍNY PRO PRVNÍ POLOVINU ROKU 2019: 17. ledna 2019, 21. února 2019, 14. března 2019, 12. dubna 2019 (pátek), 16. května 2019. Zajištěna je i odborná asistence pro vaše děti, tu je potřeba domluvit zvlášť na PAS POINT. V případě zájmu se ozvěte na mail: oas(zavináč)apla-jm.cz nebo telefon 775 199 801. Na setkání s vámi se těší Zuzana, máma syna s AS.ÚČASTNICKÝ POPLATEK: zdarma KONTAKTNÍ OSOBA: Zuzana Galle, E: zuzana.galle(zavináč)lipka.cz, T: 776 662 688 Na akci je nutné se přihlásit předem – v případě zájmu se ozvěte kontaktní osobě

Odkaz: www.lipka.cz/soubory/pozvanka_mandragora_2019--f10884.pdf

Vloženo: 08. dubna 2018

Přednáška Dítě 0-3 - montessori doma (sebeobsluha, sebepéče, práce doma a na zahradě) - 21.1.

Montessori – vzdělávací rodinné centrum v Brně - Řečkovicích, Ječná 29a. V pondělí 21.1. 2018 v 17:15 hodin Vás zveme na přednášku z cyklu Montessori ve výchově dítěte.Na další z přednášek cyklu Montessori doma se zaměříme na samostatnost dítěte. Řekneme si, jak můžeme dítě podpořit doma, venku, při různých činnostech, které může vykonávat s námi. Projdeme principy montessori a způsob učení dětí do 3 let, a také si popíšeme rozdíl v práci dítěte v období 3-6 let. Lektorka: Hana Mokrá, cena: 200,-Kč. Přihlášky u Lenky Komárkové (e-mail: info(zavináč)montessori-brno.cz, telefon:732859257) nebo přímo na webových stránkách centra.

Odkaz: www.montessori-brno.cz/kalendar/

Vloženo: 28. prosince 2018

Senioři a děti aneb Babi, dědo, pojďte si hrát! - 24.1.

Pro seniory s vnoučaty od 4 do 8 let připravujeme každý měsíc tematické setkání. V roce 2018 nám budou průvodci Křemílek a Vochomůrka, se kterými budeme pozorovat a prozkoumávat, jak se mění příroda v ročních obdobích. Na setkáních se mnohé dozvíte a vyzkoušíte, nabídneme vám inspiraci na objevování a prožívání v přírodě také při vašich vlastních procházkách. Do konce roku nás čeká: 20. září – Jak si ani nelízli povidel, 18. října – Jak zabloudili v bedlovém lese, 15. listopadu – Jak rozpálili ohnivého mužíka, 13. prosince – Jak zpívali koledu. Scházíme se nepravidelně ve čtvrtky odpoledne na pracovišti Lipky Kamenná (Brno, Kamenná 20). Podmínkou účasti na těchto akcích je být babičkou nebo dědečkem a přivést s sebou alespoň jedno vnouče (nejlépe ve věku 4–8 let). Účastnický poplatek: 65 Kč/dítě (zaplatíte na místě), senioři zdarma. Na akci je nutné se přihlásit předem kontaktní osobě. Kontaktní osoba: Jana Dvořáčková, pracoviště Kamenná, Kamenná 20, 639 00 Brno, E. jana.dvorackova(at)lipka.cz, T: 543 420 824.

Odkaz: www.lipka.cz/seniori

Vloženo: 15. září 2018

Za vysvědčení do Moravské galerie - 31.1. 2019

31.1.2019, 14-15.30. Místodržitelský palác, hlavní výstavní prostor a barokní sál, Moravské náměstí 1a, Brno. Jedničky nebo čtverky, pololetní vysvědčení je v kapse! To se musí oslavit. Lektorské oddělení si pro všechny děti školou povinné připravilo speciální galerijní vysvědčení, hostinu, výtvarné a ktivity a malý dárek. To vše inspirované dílem Josefa Šímy, přímo uprostřed výstavy věnované tomuto významnému modernímu malíři. Děti, zvládly jste to! Přijďte se odměnit.

Odkaz: www.moravska-galerie.cz

Vloženo: 01. ledna 2019

Karneval pro nejmenší - únor 2019

Společenský sál radnice MČ Brno-střed (Dominikánská 2).

Odkaz: www.kaveeska.cz/

Vloženo: 09. září 2018
OBR
ALMARA
Copyright © 2009 www.namaterskevbrne.cz | Všechna práva vyhrazena