Internetový portál Na mateřské v Brně
Připravujete se na mateřskou dovolenou nebo už jste na mateřské
a hledáte dětské koutky, obchody, bazary, školky, hlídání dětí atd?
Spoustu odkazů na toto téma najdete právě zde.

Aktuální informace

PODZIMNÍ PROGRAM VE VIDA! - Nadchněte se společně s dětmi pro vědu

VIDA! centrum, Křížkovského 12, Brno.
Nezoufejte, že je tady podzim. VIDA! nabízí program plný zábavné vědy pro úplně každého i na podzim. Těšte se na hravé exponáty, program s pokusy pro děti nebo poutavé 3D filmy! Otevřeno máme každý den a zábavu si tu užije celá rodina.
I na podzim si užijete zábavný program plný pokusů a vyrábění. V Divadle vědy denně hrajeme představení s pokusy. V zábavné show Potápěč si užijete množství vodních pokusů a představení jevů, které zažijete při potápění. Víte, proč se gumoví medvídci ve sladké vodě zvětší? A proč se vám ve vodě tvoří na prstech varhánky?
Rozhodně byste neměli minout 3D film Poslední útes. Prozkoumejte korálové útesy a poznejte rozmanité živočichy, kterým korály poskytují útočiště a tvoří s nimi vlastní ekosystém. Už jen do konce listopadu!
Pro rodiny s dětmi
O víkendu a svátcích s dětmi navštívíte dílny s pokusy. Vydáte se Po stopách kapitána Nema ze slavného příběhu Dvacet tisíc mil pod mořem. Setkáte se se svítícími živočichy, prozkoumáte těla mořských korýšů nebo uvidíte implozi. Pro malé i velké kutily je denně je otevřená bastlírna kde se vyrábění nekladou žádné hranice.

Odkaz: vida.cz/a/podzim-ve-vida

Vloženo: 09. července 2023

DĚTSKÁ VERNISÁŽ VÝSTAVY PAVEL BÜCHLER – ZNÁMKY ŽIVOTA - 21.9.

21.9. v 16:00, Pražákův palác, Husova 18, Brno.Zveme Vás na další dětskou vernisáž! Tentokrát se ponoříme do tajů konceptuálního umění. Společně s autorem Pavlem Büchlerem budeme zkoumat hranice myšlenky a její prezentace. Těšit se můžete na zajímavý program plný zábavy. Vstupné dobrovolné.

Odkaz: moravska-galerie.cz/program/barevne-dopoledne-od-hlavy-k-pate/

Vloženo: 08. ledna 2023

Výstava Čerti a peklo - 23.9. - 5.12.

23. 9. – 5. 12. 2023, st – ne: 10 – 16 hod., Letohrádek Mitrovských , Veletržní 19, Brno.
Kdo se bojí, nesmí do … letohrádku! Od 23. 9. do 5. 12. se koná v Letohrádku Mitrovských na Starém Brně unikátní výstava, která představí fenomén českého čerta - tradiční součást naší kultury. Na výpravné výstavě z dílny známého výtvarníka Aleše Drašnara se setkáte s čerty různého vzezření a velikosti (od menších ďáblíků až po veliké lucifery) a uděláte si představu o podobách čertů v průběhu staletí. Zjistíte také, co se děje s hříšnými dušemi v pekle a jaká je naděje na vykoupení. Peklo s dušemi zatracenců samozřejmě nemůže chybět! Cílem výstavy je poučit a pobavit, děti se mohou těšit na pracovní list.

Odkaz: www.letohradekbrno.cz/probihajici-vystavy/

Vloženo: 15. září 2023

Akce pro veřejnost Nech brouka žít - 23.9.

23.9.2023, Kamenná 42, Brno. Přijďte do zahrady U Řeky strávit sobotní podzimní odpoledne. Budou pro vás připraveny komentované prohlídky, zahradní SWAP, občerstvení z darů zahrady a různé aktivity pro děti i dospělé.

Odkaz: www.lipka.cz/akce-nech-brouka-zit-ikv15090

Vloženo: 02. září 2023

Kukuřičné bludiště Kukuřičáci - pátek, sobota, neděle, svátek

Otevírací doba: pondělí - neděle 9-20 hod.Bludiště se nachází v Brně-Kníničkách:
Autem: GPS parkoviště: 49.2337317N, 16.5290486E Parkovat můžete přímo u vstupu do bludiště.
Veřejná doprava: Zastávka "Zoologická zahrada" se nachází cca 850 m od bludiště. K bludišti se ze zastávky dostane pěší chůzí podél řeky. Z centra na zastávku jednou tramvaje č. 1 a 3.
Cílem projektu bludišť je dostat děti na čerstvý vzduch a přimět je k pohybu, a to skrz mobily a sociální sítě, které většinou děti od venkovních a pohybových aktivit odvádí. Kukuřičáci nabízí dobrodružství v přírodě, zkoušku orientačního smyslu, procvičování mozkových závitů a hlavně kopec srandy při hledání správné cesty ven. Kukuřičné bludiště je určené pro všechny lidi, kteří milují zábavu a přírodu. Bloudění v kukuřičném poli nebo hádání tajenky se můžou líbit nejen dětem a dospívajícím, ale také dospělým s chutí zažít něco netradičního. Labyrint z kukuřice je originálním tipem pro rodinný výlet s dětmi. Hodí se také pro školní výlet, výlet s příměstským táborem nebo výlet s dětmi ze školky.
Časová náročnost Bludiště č. 1: 1:30 hod
Bludiště č. 2: 2:30 hod
Délka trasy a rozloha Bludiště č. 1: 2 km
Bludiště č. 2: 3,5 km

Odkaz: www.kukuricaci.cz/aktuality

Vloženo: 28. července 2023

Zámek Slavkov - kostýmované prohlídky zámku s detektivní zápletkou - 23.9.

Pro všechny milovníky umění, historie a detektivek připravujeme na sobotu 23. září 2023 kostýmované prohlídky zámku s detektivní zápletkou. Návštěvníci se budou moci obdivovat nejen krásnému prostředí, bohatým kostýmům, ale sami se do příběhu zapojí a s jejich pomocí bude záhada určitě vyřešena. Prohlídky budou probíhat v časech 10.30, 11.30, 12.30, 14.30 a 15.30. Doporučujeme reservaci na pokladně zámku na tel. č. 544 227 548 nebo on-line nákup. Těšíme se na Vás!

Odkaz: www.slavkovak.cz/akce/detektivka-2/

Vloženo: 15. července 2023

Hvězdárna v Brně o prázdninách - pořady v digitáriu Astronaut, Vesmír,Příběh nekonečných poutníků - sobota, neděle

Promítání v digitáriu se konají od 14 hodin.
Astronaut - vhodné od 7 let, délka představení 55 minut. Vydejte se na fantastickou cestu vesmírem! Výzkum vesmíru je jedním z největších dobrodružství, do kterého se lidstvo kdy pustilo. Touha po poznání nás žene kupředu, jsme připraveni napnout plachty k cestě ke hvězdám. Je to ovšem cesta plná dřiny, krátkých záblesků vzrušení i mylných kroků. Je to výprava, která nalézá odpovědi na ty nejzajímavější otázky!
Vesmír- vhodné od 10 let, délka představení 55 minut. Zahrajme si na dávné objevitele. Na ty, kteří sebrali odvahu a vypluli na širý oceán, aby jako první spatřili dosud neznámé krajiny. Vše, co uvidíte, je výsledkem lidského studia vesmíru. Žádné pověry, ale věda v té nejryzejší podobě!
Příběh nekonečných poutníků: Voyager -vhodné od 10 let, délka představení 55 minut. Sluneční soustava je dnes důvěrně známým koutkem v obrovsky rozlehlém vesmíru. Jistě, má své skryté záhady a překvapení, ale v hrubých rysech ji známe docela dobře. Není to ale tak dávno, kdy tomu bylo úplně jinak. Náš svět končil někde u Měsíce, při troše dobré vůle u Marsu. Vše se změnilo v okamžiku, kdy se na cestu vydali dva nekoneční poutníci…

Odkaz: www.hvezdarna.cz

Vloženo: 09. července 2023

Parkova draha Olympia - každý víkend - 23.9., 24.9., 28.9., 30.9., 1.10.

Parkova draha Olympia Brno je zeleznici urcenou pro modely tzv. supervelkych meritek neboli modely s osobni obsluhou. Modelar na modelu primo jede a vlastnorucne jej obsluhuje. Modely vozidel jsou pritom tak velke a vykonne, ze mohou vozit i publikum. Parkova draha je koncipovana jako nesouosa trikolejnicova splitka rozchodu 127 mm (5") / 184 mm (7") a je konstruovana tak, aby na ni bylo mozne provozovat i modely jinych modelaru nebo klubu.Parkova draha Olympia Brno je v provozu od zacatku kvetna do konce rijna a to kazdou sobotu, nedeli a statni svatek od 10:00 do 18:00 hodin. Poledni prestavka je od 12:30 do 13:30. Nastupnim mistem je Olympia park hlavni nadrazi, ktere se nachazi v leve casti parku. Trat je dlouha 1500 metru a jizda trva cca 12 minut.

Odkaz: www.smpd.cz

Vloženo: 14. června 2020

Lamacentrum na Hadech - kazdou sobotu a nedeli (10-18 hod.)

Vydejte se na odpoledni vylet na Hady za exotickymi zviraty. Na severovychodnim okraji Brna, v lomu Dzungle na Hadech, zdedila neziskova organizace chov lam alpak, ktere jsou klidnymi a mirnymi zviraty vhodnymi pro praci s detmi a k lamaterapii. Pri navsteve maleho stada s pruvodcem se tu dozvite mnohe o techto zviratech a okolni prirode. Zvirata lze nakrmit z ruky a pohladit. Oteviraci doba: kazdou sobotu a nedeli 10-18 hod., středu 14-18 hod.

Odkaz: www.lamacentrum.cz

Vloženo: 07. června 2020

Zvířátkiáda - 24.9.

Přijďte se potěšit i pobavit se svými nejmenšími v neděli 24. 9. 2023 od 15 do 18 hodin do Björnsonova sadu! Již tradiční setkání v parku uprostřed města tentokrát nejen s živými domácími i volně žijícími zvířátky, ale i jejich dřevěnými kamarády. Dozvíte se zajímavosti ze zvířecího života, pobavíte se při hrách, uvidíte vystoupení šikovných psích kamarádů, ve výtvarném workshopu si budete moci vyzkoušet svoji dovednost a na závěr se pobavíte při divadelním představení pro nejmenší děti… Vstup na akci je zdarma, v případě velmi špatného počasí se akce neuskuteční.

Odkaz: kaveeska.cz/zviratkiada-24-9/

Vloženo: 19. srpna 2023

Drakiáda BOŘITOV 2023- 30.9.

Tradicni jiz 29. rocnik drakiady na letisti v Boritove probehne v sobotu 30.9.2023 od 13 hod. Jedna z drakiad na Morave, potazmo v cele Ceske republice, kam se sjizdi letci z cele republiky a i ze zahranici. Take je to v soucasne dobe asi jedina drakiada, kde muzete videt souteze v letani s akrobatickymi draky a pripadne se jich i ucastnit. Od 14 hodin se kona soutez o nejkrasnejsiho letajiciho draka urcena prevazne pro vlastnorucne vyrobene draky v techto vekovych kategoriich: Do 6 let s rodici, 1.-5. trida, 6.-9. trida, 15-99 let. Pak bude nasledovat Velka soutez v ovladani dvoulanych akrobatickych draku urcena hlavne pro zacatecniky a dale soutez Freestyle letani akrobatickych draku urcena pro pokrocile. Vice informaci a cely program najdete na webovych strankach.

Odkaz: www.draci.net/30.9.2023-drakiada-boritov.a175.html

Vloženo: 09. srpna 2015

Procházka pro rodiny s dětmi Rodinné odpoledne se stromy - 8.10.2023

8.10.2023 14:00, sraz: zastávka MHD Tomanova. Co potřebují stromy ve městech, aby dobře prospívaly? Jak poznat, zda strom prosperuje, nebo mu něco chybí? Na příkladu jednoho z brněnských parků si ukážeme různé druhy jehličnatých i listnatých stromů, zdravých, vitálních, ale i nemocných a málo perspektivních jedinců a naučíme se dívat na veřejnou zeleň trochu poučenějšíma očima. Vhodné pro rodiny s dětmi. Trasa: park Schreberovy zahrádky v Černých Polích. Délka programu: 2 h . Vítáme také rodiče s?kočárky, trasa je bezbariérová. Průvodce: Martin Sedlák. Je nutné si koupit lístek dopředu na odkazu pod tímto odstavcem.

Odkaz: www.gotobrno.cz/akce/autenticke-prohlidky-2023-rodinne-odpoledne-se-stromy/

Vloženo: 19. srpna 2023

Šmoulové - Magický svět v Brně - od 10.3. od 24.9. 2023

Výstaviště Brno, Pavilon C, vstup bránou 3. OTEVÍRACÍ DOBA: PONDĚLÍ–PÁTEK 10.00–19.00, SOBOTA–NEDĚLE 9.00–19.00. Dobrodružný zábavně vzdělávací park Šmoulové – Magický svět do České republiky poprvé přináší svět šmoulů doslova v nadživotní velikosti. Šmoulové, kteří jsou velcí jako pouhá 3 jablka postavená na sebe, zvou děti i dospělé přímo do svých houbových domečků, které jsou tak veliké, že se do nich snadno vejde dítě i dospělák. Šmoulí kouzelný les nabízí mnoho objevů a interaktivních dobrodružství. Děti zjistí, kterému ze šmoulů se nejvíce podobají, a také se naučí mluvit šmoulí řečí. Hlavně se však všichni společně a hravou formou dozví o tom, jak chránit nejen šmoulí, ale i ten náš lidský les. Spolu s malými šmouly tak všichni prožijí napínavé dobrodružství o záchraně přírody, kde společně uniknou vzteklému kocourovi Azraelovi a poté zvítězí nad zákeřným čarodějem Gargamelem a jeho strašlivým strojem. Velké šmoulí dobrodružství je zakončeno romantickým letem na čápovi, který děti ve virtuální realitě přenese do animovaného světa šmoulů. Tím ale dobrodružství zdaleka nekončí. Dalších více než 3000 m? zábavy čeká návštěvníky o patro výš. Obrovská LEGO herna, dopravní hřiště, závody autíček a jako první a jediná v Brně: dráha pro kolečkové brusle.

Odkaz: www.smoulovebrno.cz

Vloženo: 11. března 2023

Muzeum modelu auticek Brno - kazdy tyden - utery -nedele

Tabor 14, Brno-Zabovresky, tel. 725 924 228. Otevreno: Ut-Pa: 15:00-19:00 So-Ne, svatky: 10:00-18:00. Vstupne: Dospeli - 80 Kc, deti do 12 let - 50 Kc, rodinne 2+2 - 200 Kc + kazde dalsi dite 30 Kc, duchodci/Studenti ISIC -60 Kc, pronajem celeho muzea pro soukromou akci - 250 Kc/hod. Unikatni vystava soukrome sbirky modelu aut 1:18 se nachazi kousek od centra Brna. Najdete na ni vice nez 1 100 modelu aut vsech generaci a typu zamereni. Od standardnich vozu, pres policejni, hasicske, az po nakladni vozy a traktory. Kdyz k nam prijdete, zacne se vam venovat nase obsluha. Po zaplaceni vstupneho si muzete celou expozici prohlednout sami nebo pripadne pozadat o informace a vyklad naseho pruvodce. Po prohlidce si muzete posedet a vychutnat si kavu nebo si dat neco dobreho na zub. Deti urcite oceni detsky koutek, ktery jsme pro ne pripravili.

Odkaz: www.minigaragebrno.cz

Vloženo: 05. března 2022

Ranch Oliver- vyjizdky, svezeni deti

Ranch Oliver, se nachazi v Kurimi, nedaleko Brna. Skvela dostupnost MHD, zastavka Kurim, kulturni dum. Vyjizdky, svezeni deti. Rezervace na tel 773592323.

Odkaz: www.facebook.com/rancholiver/

Vloženo: 29. prosince 2020

Hravy Spilberk

Lipka pripravila pro sirokou verejnost, vsechny vekove skupiny a ruzne hrave nadsence radu her v prostredi parku pod hradem Spilberkem. Hry se snazi zabavnou formou predat detem i dospelym informace o brnenskem hradu, a tak kazdy, kdo se s nami vyda na dobrodruznou cestu, odkryje tajemstvi historie a legend ukrytych za jeho zdmi. Mimo nouzovy stav na konci ceka na kazdeho, kdo absolvuje celou hru, mala odmena. Takze s odmenou musite pockat az na ukonceni nouzoveho stavu. V podstate pro hrani vam staci ze stranek Lipky stahnout si a vytisknout letacek ke hre, kterou chcete absolvovat, vzit si s sebou tuzku a hlavne nadseni a chut si zahrat a neco noveho objevit.

Odkaz: www.lipka.cz/hravyspilberk?idm=143

Vloženo: 26. prosince 2020

Interaktivni trasa pro celou rodinu S Mendelem za pokladem - do konce roku 2023

Gregor Johann Mendel ukryl na zachranu augustinianského klastera zeleznou zasobu penez, ke ktere vede cesta plna rebusu a sifer. Interaktivni prochazka pripomina historii, vzdelava pokusy a ohromuje Mendelovym zivotem. Trasa vznikla na pocest dvousteho vyroci narozeni G. J. Mendela a je dostupna zdarma az do konce roku v okoli Spilberku. Na realizaci se podilelo Stredisko volneho casu Luzanky spolecne s Jihomoravskym krajem. Sifry se ukryvaji v meteorologickych izobarach, v zakonu genetiky a v Seifertovych versich. Ucastnici interaktivni trasy S Mendelem za pokladem poznaji, jak pestry byl vedcuv zivot, seznami se s ruznymi oblastmi jeho zajmu a pro uspesne lustitele je pripravena i odmena. Stanoviste najdou zejemci ve forme nalepek na informacnich cedulich, nebo na zadni strane lavicek. Trasa vede po ubocich spilberskeho kopce, je dlouha tri kilometry a je sjizdna s kocarky. Orientaci v terenu usnadni mapa s Mendelovou priruckou, ktera je volne ke stazeni, anebo k vyzvednuti ve Stredisku ekologicke vychovy Hlidka a v Informacnim centru To je Brno.

Odkaz: mendel.luzanky.cz

Vloženo: 16. května 2022
Jana Zehnulová
e-mail: zehnul@seznam.cz

Reklama:

Mini?atn?k.cz ? levn? d?tsk? oble?en? a kvalitn? 
oble?en? pro kojence.

OBR
ALMARA
Copyright © 2009 www.namaterskevbrne.cz | Všechna práva vyhrazena