Internetový portál Na mateřské v Brně
Připravujete se na mateřskou dovolenou nebo už jste na mateřské
a hledáte dětské koutky, obchody, bazary, školky, hlídání dětí atd?
Spoustu odkazů na toto téma najdete právě zde.

Montessori ...

Odkazy v kategorii Montessori ...

 • Přednáška Dítě 0-3 roky z pohledu montessori - 7.1.

  Montessori – vzdělávací rodinné centrum v Brně- Řečkovicích, Ječná 29a. V pondělí 7.1. 2018 v 17:15 hodin Vás zveme na první přednášku z cyklu Montessori ve výchově dítěte. Co se dozvíte? To nejdůležítější se děje na začátku. Jak vhodně komunikovat, jaké je vhodné prostředí, jaká je role nás dospělých a co všechno je důležité vědět, abychom co nejlépe podpořili přirozený vývoj děťátka. O tom všem si budete povídat s Marií Švecovou na další přednášce z cyklu Montessori ve výchově dítěte. Lektorka: Hana Mokrá, cena: 200,-Kč. Přihlášky u Lenky Komárkové (e-mail: info(zavináč)montessori-brno.cz, telefon:732859257) nebo přímo na webových stránkách centra.

  Odkaz: www.namaterskevbrne.cz/index.php?sekce=aktuality

  hodnoceni webuhodnoceni webu (0/5) - hodnoceno 0 ×
  Ohodnoťte tento web Napsali jste o webu
   
 • Přednáška Dítě 0-3 - montessori doma (sebeobsluha, sebepéče, práce doma a na zahradě) - 21.1.

  Montessori – vzdělávací rodinné centrum v Brně - Řečkovicích, Ječná 29a. V pondělí 21.1. 2018 v 17:15 hodin Vás zveme na přednášku z cyklu Montessori ve výchově dítěte.Na další z přednášek cyklu Montessori doma se zaměříme na samostatnost dítěte. Řekneme si, jak můžeme dítě podpořit doma, venku, při různých činnostech, které může vykonávat s námi. Projdeme principy montessori a způsob učení dětí do 3 let, a také si popíšeme rozdíl v práci dítěte v období 3-6 let. Lektorka: Hana Mokrá, cena: 200,-Kč. Přihlášky u Lenky Komárkové (e-mail: info(zavináč)montessori-brno.cz, telefon:732859257) nebo přímo na webových stránkách centra.

  Odkaz: www.montessori-brno.cz/kalendar/

  hodnoceni webuhodnoceni webu (0/5) - hodnoceno 0 ×
  Ohodnoťte tento web Napsali jste o webu
   
 • Vzdělávací kurz akreditovaný MŠMT MONTESSORI PEDAGOGIKA I - 1.-3.3. 2019

  1-3.3. (sobota- neděle) so 9-18, ne 9-16h. Prožitkový kurz pro rodiče a pedagogy, akreditován MŠMT (časová dotace 21 hod) Vhledový kurz do Montessori pedagogiky. Praktické zaměření kurzu vede účastníky k poznání, jak lze vybudovat přirozené vztahy s dětmi. Témata : •utváření osobnosti 0-3 roky (řeč, pohyb, řád), •integrace osobnosti (tříbení smyslů), •osobnost učitele, •svoboda dítěte v rámci jasných pravidel, •trest, pochvala a motivace, •praktické řešení vztahů, •poruchy ve vývoji dítěte, •prostředí s připraveným výukovým materiálem (smyslové pomůcky, matematika, jazyk). Lektor: Hana Mokrá. Počet účastníků: 10 - 15 osob. Klienti Montessori centra mají slevu 200,-Kč, záloha na kurz činí 500,-Kč, cena: 2 500,- (sleva klienti Montessori centra 500,-) Kč. Kde nás najdete: Montessori – vzdělávací rodinné centrum v Brně-Řečkovicích, Ječná 29a. Přihlášky: Nejpozději 2 týdny před konáním akce. Počet míst omezen. tel: 732 859 257, e-mail: info(zavináč)montessori-brno.cz.

  Odkaz: www.montessori-brno.cz

  hodnoceni webuhodnoceni webu (0/5) - hodnoceno 0 ×
  Ohodnoťte tento web Napsali jste o webu
   
 • Montessori program Předškoláci - 10.10. -30.1. 2019

  Pravidelný program pro děti 5-7 let Středa 13.30 - 15.00 hod. Předškolák je program pro děti před nástupem do školy zaměřený hlavně na rozvoj dovedností důležitých pro přípravu na psaní, čtení a matematiku. Zároveň s dětmi pracujeme na podpoře sebevědomí a radosti z práce a učení. V programu děti pracují s pomůckami a materiály Montessori pedagogického systému, které umožňují činnosti individuálně přizpůsobit dítěti s respektem k jeho schopnostem a vývojovým potřebám. Kde nás najdete: Montessori – vzdělávací rodinné centrum v Brně Řečkovicích, Ječná 29a. Maximální počet dětí ve skupince je 8. Programem děti provází zkušená lektorka Montessori centra Mgr. Vlaďka Richtrová. cena: 1700 Kč

  Odkaz: www.montessori-brno.cz/kurzy-a-prednasky/40-predskolak.html

  hodnoceni webuhodnoceni webu (0/5) - hodnoceno 0 ×
  Ohodnoťte tento web Napsali jste o webu
   
 • Montessori program pro rodiče s miminky První rok dítěte (děti do 6ti měsíců) - 5.3.-9.4.

  Kde nás najdete: Montessori – vzdělávací rodinné centrum v Brně-Řečkovicích, Ječná 29a. Přihlášky: . Počet míst omezen. tel: 732 859 257, e-mail: info(zavináč)montessori-brno.cz nebo na webových stránkách centra. Jak program probíhá?
  - Program tvoří cyklus 6 přednášek zaměřených na věk dětí do 6 měsíců a na 7-12 měsíců.
  - Každé setkání trvá hodinu a tři čtvrtě.
  - Každé setkání tvoří jedno ucelené téma, které je zaměřeno na dané vývojové období dítěte.
  - Na lekci je přítomen odborný lektor, který vás bude v průběhu setkání provázet.
  - Během setkání se seznámíte s montessori metodou, dozvíte se, o čem je přirozená výchova dítěte a jak přistupovat k dítěti s respektem a porozuměním.
  - Povíme si o úloze rodiče jako průvodce a pozorovatele. Řekneme si, jak velký význam má právě první rok života dítěte pro jeho další rozvoj.
  - Řekneme si, jak je třeba připravit prostředí, aby bylo pro dítě bezpečné a zároveň podnětné.
  - Setkávání bude probíhat prožitkovou formou, kdy bude dán prostor na otázky i praktické ukázky. Program bude probíhat v prostředí Montessori centra, které je vybaveno různorodým montessori materiálem pro miminka.
  - V průběhu některých setkání si společně vytvoříme výrobek pro miminko, který si budete moci vzít domů.

  Odkaz: www.montessori-brno.cz/montessori-kurzy-programy/pro-rodice-s-detmi/rodice-s-miminky/

  hodnoceni webuhodnoceni webu (0/5) - hodnoceno 0 ×
  Ohodnoťte tento web Napsali jste o webu
   
 • Montessori program Školáci (pro děti 6-9 ) - 9.3., 27.4.

  Od 9 do 12 h. Děti budou mít příležitost pracovat s konkrétním Montessori materiálem. Budeme se věnovat oblastem, ve kterých není dětem školní látka srozumitelná, nebo ji potřebují více procvičit. Skrze práci s Montessori pomůckou může u dětí dojít k vlastnímu poznání. Součástí programu je vždy nabídka společného projektového úkolu. Program je otevřen i dětem, které zahájí školní docházku v září 2018.
  Kde nás najdete: Montessori – vzdělávací rodinné centrum v Brně Řečkovicích, Ječná 29a.
  Lektoři: Mgr. Jana Burešová- Montessori učitel 1.stupně ZŠ.
  Cena: 1200 kč/ pololetí nebo 300 Kč/1 vstup (počet 6-10 dětí).

  Odkaz: www.montessori-brno.cz

  hodnoceni webuhodnoceni webu (0/5) - hodnoceno 0 ×
  Ohodnoťte tento web Napsali jste o webu
   
 • Vzdělávací kurz akreditovaný MŠMT MONTESSORI PEDAGOGIKA II - 22.3. -24.3.

  Pro koho je kurz určen?
  Kurz je určen především pro pedagogické pracovníky pracující s Montessori metodou, nebo pro ty, kteří se o tuto metodu zajímají. Kurz mohou také absolvovat rodiče.
  Co se na kurzu dozvíte?
  -Seznámíte se s charakteristikami jednotlivých etap dětského vývoje
  -ukážeme si jaký význam má znalost senzitivních období pro utváření osobnosti dítěte a pro vytvoření kvalitního podnětného prostředí
  -zaměříme se na utváření osobnosti dítěte, a jak děti můžeme podpořit přirozenou cestou
  -ukážeme si připravené prostředí a práci s Montessori materiálem v jednotlivých oblastech
  - řekneme si význam nastavení hranic a pravidel, utváření řádu.
  Co díky kurzu získáte? - Absolvujete kurz, který je akreditovaný MŠMT
  - všechny naše kurzy jsou koncipovány s malým počtem účastníků - 10-16
  - kurzem vás provede zkušený lektor
  - kurz probíhá v kvalitně připraveném prostředí Montessori centra
  - na kurzu získáte hlubší porozumění Montessori pedagogiky a její využití v praxi
  - kurz nabízíme za příznivou cenu Kde nás najdete: Montessori – vzdělávací rodinné centrum v Brně-Řečkovicích, Ječná 29a. Přihlášky: Nejpozději 2 týdny před konáním akce. Počet míst omezen. tel: 732 859 257, e-mail: info(zavináč)montessori-brno.cz.

  Odkaz: www.montessori-brno.cz/montessori-kurzy-programy/akreditovane-pro-pedagogy/montessori-pedagogika-2-osobnost-ditete/

  hodnoceni webuhodnoceni webu (0/5) - hodnoceno 0 ×
  Ohodnoťte tento web Napsali jste o webu
   
 • Kroužek Montessori dílničky pro rodiče a děti v Go Kids Centru Brno

  GoKids! Centrum, Zábrdovická 2 , Brno,kontakt : Ivana Procházková, tel.723 367 829, brno(zavináč)gokids.cz .Montessori dílničky pro rodiče a děti jsou praktické hodiny pro děti od 1 do 3 let v doprovodu rodiče. Výukový blok trvá 1,5 hodiny. Dětem a rodičům jsou k dispozici veškeré Montessori pomůcky a pracovní materiály a pracují s nimi dle vlastního uvážení a chuti dítěte. Během celé doby je přítomna lektorka proškolená v základních principech Montessori pedagogiky a připravená vám vždy s čímkoli pomoct.

  Odkaz: www.gokids.cz/brno

  hodnoceni webuhodnoceni webu (4/5) - hodnoceno 1 ×
  Ohodnoťte tento web Napsali jste o webu
   
 • Kroužek Poznáváme svět v GoKids Centru Brno

  GoKids! Centrum, Zábrdovická 2 , Brno,kontakt : Ivana Procházková, tel.723 367 829, brno(zavináč)gokids.cz . Poznáváme svět jsou kreativní hodiny pro děti 1 - 3 roky v doprovodu rodiče. V každé hodině si děti zazpívají, zatancují, protáhnou se, naučí se novou básničku a něco zajímavého si vytvoříme nebo se dozvíme. Seznámíme se se základními Montessori pomůckami, dozvíme se spoustu užitečných informací nejen o výchově, postaráme se o šneky, možná si zasadíme i nějakou rostlinku. Každý týden je zaměřený na jiné téma, které je našim nejmenším blízké. Z každé lekce si rodič odnese pracovní list s básničkou a slovíčky, která se budeme učit. Vhodné jak pro již mluvící, tak i pro ještě nemluvící děti :)

  Odkaz: www.gokids.cz/brno

  hodnoceni webuhodnoceni webu (5/5) - hodnoceno 1 ×
  Ohodnoťte tento web Napsali jste o webu
   
 • Programy pro rodiče a děti 0-10 měsíců

  Montessori – vzdělávací rodinné centrum v Brně Řečkovicích, Ječná 29a. Děti do 15 měsíců mohou společně s rodičem navštěvovat program pro rodiče s miminky v úterý 13:30 - 15hod - program je určený pro 2 skupinky dětí: 0-10 měsíců a 10-15 měsíců (a podle potřeb dítěte). To nejdůležitější ve výchově se děje v prvních dnech, týdnech a měsících po narození dítěte. Probíhá hlavně psychický rozvoj. Otevřená a vnímavá mysl dítěte vstřebává vše kolem jako celek a vjemy ukládá a záhy aktivně zpracovává. Jako rodiče se můžeme postarat o to, do jakých oblastí života necháme svého potomka nahlédnout.

  Odkaz: www.montessori-brno.cz/co-nabizime/programy/rodice-a-deti-0-10-mesicu.html

  hodnoceni webuhodnoceni webu (2/5) - hodnoceno 1 ×
  Ohodnoťte tento web Napsali jste o webu
   
 • Program pro děti 1-3 roky s rodičem

  Montessori – vzdělávací rodinné centrum v Brně Řečkovicích, Ječná 29a. Uspořádané prostředí, pravidelná návštěva Centra, jednoduchá společná pravidla, vztahy v pracovní skupince – to vše napomáhá dítěti vnímat řád. Říkadla, písničky, hra s pohybem a slovem v českém a anglickém jazyce podporují rozvoj řeči. Chůze na elipse, přenášení různých předmětů (geometrická tělesa, obrázky), práce s montessori materiálem, to vše pomáhá dítěti rozvíjet hrubou a jemnou motoriku. Prostředí třídy je uspořádané do jednotlivých pracovních koutků (praktická činnost, smyslový materiál, matematika, jazyk, hudba, kosmická výchova, prostor s elipsou, kuchyňka a jídelní kout). Dětem i rodičům aktivní zapojení během programu. Rodičům možnost učit se: •provázet dítě krok za krokem k nezávislosti , •pozorovat a osvojovat si pracovní postup, •vnímat, kdy dítě potřebuje podporu a jakou, •sdílet radost a hru, •respektovat, že dítě pracuje samo, •vyjadřovat pocity a řešit vzniklé problémy.

  Odkaz: www.montessori-brno.cz/co-nabizime/programy/rodice-a-deti-1-3-roky.html

  hodnoceni webuhodnoceni webu (2/5) - hodnoceno 1 ×
  Ohodnoťte tento web Napsali jste o webu
   
 • Program pro děti 2-4 roky v doprovodu rodiče

  Montessori – vzdělávací rodinné centrum v Brně Řečkovicích, Ječná 29a. Děti mohou s rodičem navštěvovat 1x týdně 2 hodinový program - pondělí nbo úterý nebo středa 10:15-12:15. V první části programu si dítě volí individuální práci s montessori materiálem, kde pravidelně jedenkrát za týden pracuje na zdokonalování různých činností. Poté následuje společný výukový program zaměřený na poznávání života (vesmír, život živočichů, rostlin, společnosti lidí) a přírodních zákonitostí. Informace jsou předávány od celistvého pojetí k jednotlivým částem. Během programu si děti také mohou samy připravit svačinku z přinesených zásob, učí se krájet, umývat a utírat nádobí, zametat či vytírat podlahu, utírat prach, pečovat o rostliny a zvířátka ve třídě... Důležitou složkou tohoto vzdělávání je i osvojování sociálních dovedností. Dítě se učí: •vytvářet s rodiči společná pravidla a dodržovat je, •samostatně řešit vybrané úkoly, •spolupracovat na základě zodpovědnosti jedince, •respektovat svou práci a práci ostatních, •rozvíjet logické myšlení, •trpělivosti.

  Odkaz: www.montessori-brno.cz/co-nabizime/programy/rodice-a-deti-2-4-roky.html

  hodnoceni webuhodnoceni webu (1/5) - hodnoceno 1 ×
  Ohodnoťte tento web Napsali jste o webu
   
 • Poznávání světa hrou

  Montessori – vzdělávací rodinné centrum v Brně Řečkovicích, Ječná 29a.Děti mohou navštěvovat 1x týdně program vždy ve středu odpoledne. Program pro děti 3-5 let: středa 13.15-14.45, program pro děti 5-7 let: středa 15.15-17.15. Děti využitím Montessori pomůcek poznávají okolní svět a přírodní zákonitosti, procvičují praktické dovednosti. Jsou přirozeně vedeny k samostatnosti a zodpovědnosti. Osvojují si práci s čísly a písmeny (pro předškoláky snadnější vstup do 1. třídy). Řešíme problémy s učením a chováním (možnost poradenství).

  Odkaz: www.montessori-brno.cz/co-nabizime/programy/poznavani-sveta-hrou.html

  hodnoceni webuhodnoceni webu (0/5) - hodnoceno 0 ×
  Ohodnoťte tento web Napsali jste o webu
   
OBR
ALMARA
Copyright © 2009 www.namaterskevbrne.cz | Všechna práva vyhrazena