Internetový portál Na mateřské v Brně
Připravujete se na mateřskou dovolenou nebo už jste na mateřské
a hledáte dětské koutky, obchody, bazary, školky, hlídání dětí atd?
Spoustu odkazů na toto téma najdete právě zde.

Montessori ...

Odkazy v kategorii Montessori ...

 • Workshop - Práce s Montessori pomůckami -13.2., 20.3., 10.4., 22.5., 12.6.

  Pondělí 17.30 – 19.30 hodin.
  13.2. Pomůcky praktického života
  20.3. Smyslové pomůcky
  10.4. Matematika
  22.5. Jazykové pomůcky
  12.6. Poznávání světa kolem nás (kosmická výchova)
  Obsah: Prožitkový workshop, kde Vás seznámíme s didaktickými pomůckami Montessori pedagogiky dané oblasti. Dozvíte se, jakou dovednost u dítěte rozvíjí a jak se s pomůckou pracuje. Po ukázce základních pracovních postupů si představený materiál vyzkoušíte. V závěrečné části workshopu bude diskuse na téma Montessori pomůcky a vaše poznání. Lektor: odborní lektoři Montessori centra. Kde nás najdete: Montessori – vzdělávací rodinné centrum v Brně Řečkovicích, Ječná 29a. Centrum je vybaveno kvalitním Montessori materiálem. Cena: 1 workshop 200 Kč (celý cyklus 800 Kč). Přihlášky: Nejpozději týden před konáním akce, tel: 732 859 257, e-mail: info(zavináč)montessori-brno.cz, www.montessori-brno.cz

  Odkaz: www.namaterskevbrne.cz/pomucky.pdf

  hodnoceni webuhodnoceni webu (0/5) - hodnoceno 0 ×
  Ohodnoťte tento web Napsali jste o webu
   
 • Prakticky a prožitkově zaměřený kurz akreditovaný MŠMT MONTESSORI PEDAGOGIKA III - 31.3.-2.4.

  Prakticky a prožitkově zaměřený kurz pro účastníky a absolventy kurzu Montessori pedagogiky akreditován MŠMT (21 hodin) MONTESSORI PEDAGOGIKA III- dítě zdroj inspirace. 31.3. -2. 4. 2017, pá 15-19.30h, so 9-18h, ne 9 -16 hod. Obsah kurzu: Víme, co naše děti potřebují a rádi bychom je nechali objevovat, učit se hledat příčiny, postarat se o sebe. Každé dítě je však jiné a má jiné potřeby. Pokud lépe porozumíme, co dítě potřebuje, bude pro nás snadnější převést individuální přístup do praxe. Kurz Montessori pedagogiky III je především prakticky zaměřený. Budete mít možnost procvičit si výukové programy a přístupy k dětem s ohledem na jejich individualitu. Témata: tvoření výukových programů a společných pravidel, pracovní a výchovné přístupy učitele k dítěti, práce s emocemi, charakteristika jednotlivých etap dětského vývoje, dětské osobnostní rysy. Lektor: Hana Mokrá (poradenství v oblasti společenských věd a rozvoje osobnosti, lektorství). Kde nás najdete: Montessori – vzdělávací rodinné centrum v Brně Řečkovicích, Ječná 29a. Cena: 2.000,-Kč, záloha 500 Kč na účet č.2800563740/2010 ( variabilní symbol pro platbu převodem Vám sdělíme). Přihlášky: Nejpozději 2 týdny před konáním akce. Počet míst omezen. tel: 732 859 257, e-mail: info(zavináč)montessori-brno.cz .

  Odkaz: www.montessori-brno.cz

  hodnoceni webuhodnoceni webu (0/5) - hodnoceno 0 ×
  Ohodnoťte tento web Napsali jste o webu
   
 • Cyklus o přirozené výchově dětí CESTA K VĚDOMÉMU RODIČOVSTVÍ - 20.3.- 24.4.

  5 setkání (20.3- 24.4.2017), pondělí 13-15 hod. Cyklus o přirozené výchově dětí pro rodiče s miminky a pro všechny, kteří se zajímají o výchovu dětí. Setkávání bude probíhat prožitkovou interaktivní formou, kdy bude dán prostor na otázky i praktické ukázky. Pro miminka máme připravené prostředí s různým didaktickým materiálem.
  Témata:
  1. početí, těhotenství a první dny dítěte
  2. připravené prostředí, smysluplná hračka
  3. řád, pohyb a smyslové vnímání
  4. jazyk a hudba
  5. pocity a emoce, vzdor dítěte
  Lektor: Hana Mokrá poradenství v oblasti společenských věd a rozvoje osobnosti, lektorství. Kde nás najdete: Montessori – vzdělávací rodinné centrum v Brně Řečkovicích, Ječná 29a. Cena : 1000,-Kč (za cyklus) , páry 1800 Kč, účet č. 2800563740/2010 ( variabilní symbol pro platbu převodem Vám sdělíme). Přihlášky: Nejpozději týden před konáním akce, tel: 732 859 257, e-mailem: info(zavináč)montessori-brno.cz, www.montessori-brno.cz

  Odkaz: www.montessori-brno.cz

  hodnoceni webuhodnoceni webu (0/5) - hodnoceno 0 ×
  Ohodnoťte tento web Napsali jste o webu
   
 • Montessori program Školáci (pro děti 6-9 ) - 4.3., 1.4., 6.5., 10.6.

  Od 9 do 11.30 h. Děti budou mít příležitost pracovat s konkrétním Montessori materiálem. Budeme se věnovat oblastem, ve kterých není dětem školní látka srozumitelná, nebo ji potřebují více procvičit. Skrze práci s Montessori pomůckou může u dětí dojít k vlastnímu poznání. Součástí programu je vždy nabídka společného projektového úkolu. Program je otevřen i dětem, které zahájí školní docházku v září 2017.
  Kde nás najdete: Montessori – vzdělávací rodinné centrum v Brně Řečkovicích, Ječná 29a.
  Lektoři: Mgr. Jana Burešová- Montessori učitel 1.stupně ZŠ, Mgr. Klára Veselá- odborný lektor Montessori centra.
  Cena: 1000 kč/ pololetí nebo 250 Kč/1 vstup (počet 8-15 dětí).

  Odkaz: www.namaterskevbrne.cz/skolaci.pdf

  hodnoceni webuhodnoceni webu (0/5) - hodnoceno 0 ×
  Ohodnoťte tento web Napsali jste o webu
   
 • Kroužek Montessori dílničky pro rodiče a děti v Go Kids Centru Brno

  GoKids! Centrum, Zábrdovická 2 , Brno,kontakt : Ivana Procházková, tel.723 367 829, brno(zavináč)gokids.cz .Montessori dílničky pro rodiče a děti jsou praktické hodiny pro děti od 1 do 3 let v doprovodu rodiče. Výukový blok trvá 1,5 hodiny. Dětem a rodičům jsou k dispozici veškeré Montessori pomůcky a pracovní materiály a pracují s nimi dle vlastního uvážení a chuti dítěte. Během celé doby je přítomna lektorka proškolená v základních principech Montessori pedagogiky a připravená vám vždy s čímkoli pomoct.

  Odkaz: www.gokids.cz/brno

  hodnoceni webuhodnoceni webu (4/5) - hodnoceno 1 ×
  Ohodnoťte tento web Napsali jste o webu
   
 • Kroužek Poznáváme svět v GoKids Centru Brno

  GoKids! Centrum, Zábrdovická 2 , Brno,kontakt : Ivana Procházková, tel.723 367 829, brno(zavináč)gokids.cz . Poznáváme svět jsou kreativní hodiny pro děti 1 - 3 roky v doprovodu rodiče. V každé hodině si děti zazpívají, zatancují, protáhnou se, naučí se novou básničku a něco zajímavého si vytvoříme nebo se dozvíme. Seznámíme se se základními Montessori pomůckami, dozvíme se spoustu užitečných informací nejen o výchově, postaráme se o šneky, možná si zasadíme i nějakou rostlinku. Každý týden je zaměřený na jiné téma, které je našim nejmenším blízké. Z každé lekce si rodič odnese pracovní list s básničkou a slovíčky, která se budeme učit. Vhodné jak pro již mluvící, tak i pro ještě nemluvící děti :)

  Odkaz: www.gokids.cz/brno

  hodnoceni webuhodnoceni webu (5/5) - hodnoceno 1 ×
  Ohodnoťte tento web Napsali jste o webu
   
 • Programy pro rodiče a děti 0-10 měsíců

  Montessori – vzdělávací rodinné centrum v Brně Řečkovicích, Ječná 29a. Děti do 15 měsíců mohou společně s rodičem navštěvovat program pro rodiče s miminky v úterý 13:30 - 15hod - program je určený pro 2 skupinky dětí: 0-10 měsíců a 10-15 měsíců (a podle potřeb dítěte). To nejdůležitější ve výchově se děje v prvních dnech, týdnech a měsících po narození dítěte. Probíhá hlavně psychický rozvoj. Otevřená a vnímavá mysl dítěte vstřebává vše kolem jako celek a vjemy ukládá a záhy aktivně zpracovává. Jako rodiče se můžeme postarat o to, do jakých oblastí života necháme svého potomka nahlédnout.

  Odkaz: www.montessori-brno.cz/co-nabizime/programy/rodice-a-deti-0-10-mesicu.html

  hodnoceni webuhodnoceni webu (2/5) - hodnoceno 1 ×
  Ohodnoťte tento web Napsali jste o webu
   
 • Program pro děti 1-3 roky s rodičem

  Montessori – vzdělávací rodinné centrum v Brně Řečkovicích, Ječná 29a. Uspořádané prostředí, pravidelná návštěva Centra, jednoduchá společná pravidla, vztahy v pracovní skupince – to vše napomáhá dítěti vnímat řád. Říkadla, písničky, hra s pohybem a slovem v českém a anglickém jazyce podporují rozvoj řeči. Chůze na elipse, přenášení různých předmětů (geometrická tělesa, obrázky), práce s montessori materiálem, to vše pomáhá dítěti rozvíjet hrubou a jemnou motoriku. Prostředí třídy je uspořádané do jednotlivých pracovních koutků (praktická činnost, smyslový materiál, matematika, jazyk, hudba, kosmická výchova, prostor s elipsou, kuchyňka a jídelní kout). Dětem i rodičům aktivní zapojení během programu. Rodičům možnost učit se: •provázet dítě krok za krokem k nezávislosti , •pozorovat a osvojovat si pracovní postup, •vnímat, kdy dítě potřebuje podporu a jakou, •sdílet radost a hru, •respektovat, že dítě pracuje samo, •vyjadřovat pocity a řešit vzniklé problémy.

  Odkaz: www.montessori-brno.cz/co-nabizime/programy/rodice-a-deti-1-3-roky.html

  hodnoceni webuhodnoceni webu (2/5) - hodnoceno 1 ×
  Ohodnoťte tento web Napsali jste o webu
   
 • Program pro děti 2-4 roky v doprovodu rodiče

  Montessori – vzdělávací rodinné centrum v Brně Řečkovicích, Ječná 29a. Děti mohou s rodičem navštěvovat 1x týdně 2 hodinový program - pondělí nbo úterý nebo středa 10:15-12:15. V první části programu si dítě volí individuální práci s montessori materiálem, kde pravidelně jedenkrát za týden pracuje na zdokonalování různých činností. Poté následuje společný výukový program zaměřený na poznávání života (vesmír, život živočichů, rostlin, společnosti lidí) a přírodních zákonitostí. Informace jsou předávány od celistvého pojetí k jednotlivým částem. Během programu si děti také mohou samy připravit svačinku z přinesených zásob, učí se krájet, umývat a utírat nádobí, zametat či vytírat podlahu, utírat prach, pečovat o rostliny a zvířátka ve třídě... Důležitou složkou tohoto vzdělávání je i osvojování sociálních dovedností. Dítě se učí: •vytvářet s rodiči společná pravidla a dodržovat je, •samostatně řešit vybrané úkoly, •spolupracovat na základě zodpovědnosti jedince, •respektovat svou práci a práci ostatních, •rozvíjet logické myšlení, •trpělivosti.

  Odkaz: www.montessori-brno.cz/co-nabizime/programy/rodice-a-deti-2-4-roky.html

  hodnoceni webuhodnoceni webu (1/5) - hodnoceno 1 ×
  Ohodnoťte tento web Napsali jste o webu
   
 • Poznávání světa hrou

  Montessori – vzdělávací rodinné centrum v Brně Řečkovicích, Ječná 29a.Děti mohou navštěvovat 1x týdně program vždy ve středu odpoledne. Program pro děti 3-5 let: středa 13.15-14.45, program pro děti 5-7 let: středa 15.15-17.15. Děti využitím Montessori pomůcek poznávají okolní svět a přírodní zákonitosti, procvičují praktické dovednosti. Jsou přirozeně vedeny k samostatnosti a zodpovědnosti. Osvojují si práci s čísly a písmeny (pro předškoláky snadnější vstup do 1. třídy). Řešíme problémy s učením a chováním (možnost poradenství).

  Odkaz: www.montessori-brno.cz/co-nabizime/programy/poznavani-sveta-hrou.html

  hodnoceni webuhodnoceni webu (0/5) - hodnoceno 0 ×
  Ohodnoťte tento web Napsali jste o webu
   
OBR
ALMARA
Copyright © 2009 www.namaterskevbrne.cz | Všechna práva vyhrazena