Internetový portál Na mateřské v Brně
Připravujete se na mateřskou dovolenou nebo už jste na mateřské
a hledáte dětské koutky, obchody, bazary, školky, hlídání dětí atd?
Spoustu odkazů na toto téma najdete právě zde.

Aktuální informace

Napoleon v Brně - 24.11.

2018-11-23

Na sobotu 24.11.2018 jsme pro vás připravili setkání s historickými postavami, při kterém se můžete projít s vojenským průvodem městem, v Biskupském dvoře zažít představení divadelní skupiny Exulis o příjezdu francouzských vojsk do Brna, poslouchat dobovou hudbu a ochutnávat dobové speciality. Biskupský dvůr také ožije velkoplošnou projekcí, díky které si představíte, jak to mohlo v Brně v roce 1805 vypadat. Program: 17:00 Zahájení akce - Přivítání návštěvníků před kostelem sv. Tomáše na Moravském náměstí. Dozvíte se zde o tom, co je pro vás na tento večer připraveno, abyste si mohli tuto akci co nejlépe užít.
17:05 - 17:50 Historický průvod vojáků s Napoleonem - Historický průvod vyrazí od kostela sv. Tomáše na Moravském náměstí, projde centrem města a jeho ukončení bude na Kapucínském náměstí u Biskupského dvora. Trasa průvodu vede z Moravského náměstí po ulicích Joštova, Česká, Solniční, Rašínova, nám. Svobody, Zámečnická, Dominikánské náměstí, Dominikánská, pak přes Šilingrovo náměstí na ulici Biskupskou kolem katedrály sv. Petra a Pavla, poté zpět ulicí Dominikánskou, Panskou a Radniční na Zelný trh k Biskupskému dvoru.
17:50 Symbolické předání klíče od města - Brněnští konšelé se setkají v Biskupském dvoře s císařem Napoleonem a předají mu symbolický klíč od města.
18:00 Proslov císaře Napoleona - Císař Napoleon pozdraví přítomné obyvatele Brna z balkonu Biskupského dvora.
18:10 Videomapping - velkoplošná projekce Biskupský dvůr ožije komponovanou projekcí připravenou speciálně pro účely této akce. Představíme vám atraktivní formou Biskupský dvůr a Brno v různých situacích a historických souvislostech.
18:20 - 18:40 Představení "Brno 1805 - Osudu navzdory" - Divadlo historie v pohybu Exulis uvede interaktivní divadelně-šermířskou scénu z doby, kdy město Brno stálo v tíživé situaci spojené s příchodem francouzských vojsk v předvečer bitvy u Slavkova v roce 1805. Jak se žilo prostým Brňanům uprostřed víru těchto válečných událostí, které měly v budoucnu změnit tvář Evropy? O tom se přesvědčíte takřka na vlastní kůži v areálu Biskupského dvora.
18:40 - 18:55 Vystoupení bubeníků - Areál Biskupského dvora rozezní vystoupení bubeníků, které vám představí Spolek válečného hlomozu BANDA ALLEGRA v uniformách baterie tamborů 18tého regimentu. Banda Allegra (batterie tambours 18éme regiment) každoročně doprovází historický průvod centrem Brna při akci Napoleon v Brně. Hraje zejména marše, signály, šansony od 16.-19. století.
18:55 - 19:15 Představení "Brno 1805 - Rivalové" Divadelní skupina EXULIS představí interaktivní ukázku Rivalové, která nás zavede do světa šermířských duelů.
19:30 - 20:00 Modlitba za oběti válek (Petrov) Na památku vojenských i civilních obětí napoleonských válek a dalších válečných konfliktů proběhne pietní akt v katedrále sv. Petra a Pavla.
19:30 - 20:00 Videoprojekce k tažení 1805, repríza videomappingu V areálu Biskupského dvora promítneme krátký videodokument o Napoleonově tažení Evropou 1805. a také reprízu videomappingu. Videodokument "Tažení roku 1805" popisuje cestu vojáků Napoleonovy Velké armády od břehů kanálu La Manche po bitvu u Slavkova. Velkoplošný videomapping promítaný na fasádu Biskupského dvora seznámí diváky s těžkým životem obyvatel Brna v závěru roku 1805. 19:30 - 20:30 Noční Brno z věží katedrály sv. Petra a Pavla Připravili jsme pro vás možnost mimořádného výstupu do věží katedrály sv. Petra a Pavla, ze kterých se můžete pokochat výhledem na noční Brno.

Odkaz: www.napoleonvbrne.cz

Další aktuality...

OBR
ALMARA
Copyright © 2009 www.namaterskevbrne.cz | Všechna práva vyhrazena